Ruszyły szczepienia w Netto Arenie. Co na temat organizacji mówią seniorzy?

2021-01-25 14:24 PAP. Rafał Ceglarek PAZ
Seniorzy ze Szczecina są szczepieni w hali Netto Arena
Autor: materiały prasowe Seniorzy ze Szczecina są szczepieni w hali Netto Arena

W poniedziałek rano osoby z grupy wiekowej 70+ otrzymały pierwsze dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Pod halą Netto Arena przy ul. Szafera w Szczecinie reporter Radia Eska pytał seniorów o ich wrażenia.

W poniedziałek pierwszy pacjent pojawił się przed punktem szczepień ok. godziny 7.

"Pierwszą zaszczepioną pacjentką była 81-letnia pani Salomea. Szczepienie poszło sprawnie i po podaniu zastrzyku czuła się dobrze" – informuje rzeczniczka szpitala klinicznego nr 2 Bogna Bartkiewicz. Dodała, że pierwszy dzień szczepień przebiega bez zakłóceń.

Co na temat szczepienia mówili seniorzy? "Jestem zadowolony, że poszło tak sprawnie", "Organizację muszę pochwalić. Jedno miejsce jest z wąskim gardłem, ale podobno już organizują następne dwa komputery", "Wszystko pięknie szło", "Nerwy puściły", "Organizacja? Super! Jesteśmy bardzo zadowoleni", "Nie czuję w ogóle, że dostałam szczepionkę" - to wypowiedzi osób, z którymi rozmawiał nasz reporter. 

W punkcie są opiekunowie służący pomocą pacjentom. Wśród wolontariuszy są m.in. studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (PUM), żołnierze i pracownicy Stowarzyszenia Centrum Seniora.

Zastrzyki wykonują zespoły z dwóch szpitali klinicznych PUM: nr 1 i nr 2, ze szpitala "Zdroje", z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych i ze 109 Szpitala Wojskowego.

Dziennie punkt w hali Netto Arena ma szczepić ok. 480-500 osób. Pracuje 7 dni w tygodniu, w godz. 8-20.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Pierwszy dzień szczepień seniorów w Szczecinie