quiz

Rozpoznaj miasto Pomorza Zachodniego po opisie! Arcytrudny quiz dla mieszkańców zachodniopomorskiego

2024-04-13 15:09

Pomorze Zachodnie to jedna z najpiękniejszych krain historycznych Polski. W województwie zachodniopomorskim znajdziemy piękne nadmorskie miejscowości, portowe miasta takie jak Szczecin oraz niesamowitą przyrodę. Czy jesteście w stanie odgadnąć miasta Pomorza Zachodniego po naszych opisach? Uwaga, to quiz dla prawdziwych fanów woj. zachodniopomorskiego!

Pomorze Zachodnie - nadmorska perła Polski

Województwo zachodniopomorskie może pochwalić się powierzchnią 22 900 km2 - to piąte największe województwo w Polsce! Leży na północnym-zachodzie Polski. Oprócz magicznych pojezierzy znajduje się też tutaj Morze Bałtyckie oraz jeziora pobrzeżne, np. Jamno. Do tego dochodzą dwa malownicze zalewy:

  • szczeciński,
  • kamieński.

Od wschodu województwo zachodniopomorskie graniczy z województwem pomorskim, od południa z wielkopolskim i lubuskim. A od zachodu? Z Niemcami!

Rozpoznaj miasto woj. zachodniopomorskiego po opisie!

Czy dasz radę odgadnąć po opisie, o jakie miasto z Pomorza Zachodniego chodzi? Niektóre pytania o zachodniopomorskie miejscowości będą proste. Przy innych warto się na chwilę zatrzymać i bardzo dobrze pomyśleć. Przygotowaliśmy 12 pytań oraz 3 potencjalne odpowiedzi, które mogą pasować. Tylko jedna będzie poprawna. Czy dasz radę zdobyć maksymalną liczbę punktów?

Zgadnij, o jakie miasto Pomorza Zachodniego chodzi. 6 punktów to już bardzo dobry wynik!

Pytanie 1 z 12
To największe miasto powiatu sławieńskiego

Weekend w Zachodniopomorskiem. Gdzie warto się wybrać?