policja

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Rozłożył trutkę na szczury, zginęło dziecko.​ Jest akt oskarżenia

2022-06-22 11:58

Po ponad półtora roku zakończyło się śledztwo w sprawie tragedii, która wydarzyła się w święta Bożego Narodzenia w Kamieniu Pomorskim. W wyniku niewłaściwej deratyzacji zmarł roczny chłopiec.

Przed sądem stanie Henryk C. To właściciel jednego z budynków mieszkalnych w Kamieniu Pomorskim. Zdaniem śledczych to jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do tragicznej śmierci dziecka.

W pierwszy dzień świąt w 2020 roku do szpitala z silnym zatruciem trafiły 3 osoby. Wśród nich był 14-miesięczny chłopiec, który zmarł. Tego dnia podejrzany rozłożył na klatce schodowej silną trutkę na szczury, która nie miała oryginalnego opakowania. Żaden z lokatorów nie został o tym poinformowany. Jak wykazało śledztwo, specyfik był przeznaczony jedynie do użytku osób, które ukończyły specjalistyczne szkolenie. Dodatkowo można go używać jedynie w pomieszczeniach gazoszczelnych i niezamieszkałych przez ludzi. Bezpośrednią przyczyną tragedii był fosforowodór, który ulatniał się z rozłożonej przez właściciela trutki na gryzonie. Zdaniem Prokuratury, Henryk C. chcąc oszczędzić na deratyzacji, sam rozłożył preparat, który spowodował zatrucie kilku osób.

56-latek nie był wcześniej karany. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE