Przetrwał podróż przez Atlantyk, zacumował na stałe w stolicy Pomorza Zachodniego

2022-08-11 22:25
Kajak Doba
Autor: Mateusz Rzepecki

Kajak Aleksandra Doby został przekazany Morskiemu Centrum Nauki w Szczecinie. To właśnie w nim polski podróżnik przepłynął dwukrotnie Ocean Atlantycki.

Kajak został zaprojektowany i skonstruowany w taki sposób, by znieść trudy podróży transatlantyckiej. Teraz szczecinianie, jak i turyści, będą mieli możliwość podziwiania go z bliska:

- Dla wielu interesujące będzie to w jak małej przestrzeni Aleksander Doba musiał sobie radzić na Atlantyku, jak w małej przestrzeni mógł tylko spać i ludzie zobaczą właśnie kajak, który nie mógł odwrócić się dnem do góry, po prostu bardzo fajna myśl techniczna, również szczecińska, ponieważ kajak był budowany w stoczni pana Armińskiego. - mówi Witold Jabłoński, dyrektor Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Kajak możecie oglądać do soboty do godziny 18 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, potem trafi na stałe do Morskiego Centrum Nauki.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE