Pozbawili ich oszczędności życia

2022-08-11 12:48
Oszuści znów atakują. Na celowniku seniorzy ze Szczecina
Autor: sabinevanerp / CC0 / pixabay.com Oszuści znów atakują. Na celowniku seniorzy ze Szczecina

Złodzieje nie śpią. Przekonali się o tym szczecińscy seniorzy, którzy tylko w ostatnich dniach stracili blisko 70 tysięcy złotych metodą "na policjanta" czy "na członka rodziny".

- Tym razem oszuści dzwonią do seniorów i przedstawiają legendę, według której członek rodziny spowodował tragiczny w skutkach wypadek samochodowy i aby uniknąć konsekwencji senior ma wpłacić ogromną kwotę pieniędzy, po które przyjdzie ktoś z policji. Bezradni seniorzy postawieni w sytuacji konieczności podjęcia decyzji tu i teraz, niestety ale ulegają oszustom. Ostrzeżmy swoich bliskich i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci przede wszystkim nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy też danych konta osobistego w banku - ostrzega Paweł Pankau, ​rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Jeżeli odbierzemy taki telefon możemy być pewni, że to próba oszustwa. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z policją.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE