Praca sezonowa w wakacje czeka na uczniów i studentów. Jak nie dać się oszukać?

2021-05-27 10:51
Praca sezonowa w wakacje czeka na uczniów i studentów. Jak się nie dać oszukać?
Autor: gpointstudio/freepik.com Praca sezonowa w wakacje czeka na uczniów i studentów. Jak się nie dać oszukać?

Tuż po zakończeniu roku szkolnego i akademickiego wielu szczecińskich uczniów i studentów będzie szukało wakacyjnego zatrudnienia. Warto najpierw się jednak dobrze przygotować i rozeznać w rynku, aby nie zostać oszukanym. Jak to zrobić? Zapytaliśmy eksperta.

- Wystarczy kilka naprawdę prostych kroków - zapewnia Dorota Siedziniewska-Brzeźniak, ekspert szczecińskiego rynku pracy. - Warto przejrzeć oferty publikowane w internecie i zorientować się, jak wygląda rynek: kto poszukuje, jaka jest praca, na jakich warunkach, kim jest dany pracodawca, jakie oferuje stawki i co proponuje konkurencja. W sieci znajdziemy też opinie na temat pracodawców. Im więcej wiemy, tym bardziej świadomie będziemy wybierać - dodaje ekspert. 

Mimo zastosowania tych wskazówek może się jednak zdarzyć, że dany wybór nie był trafiony.

- Jeżeli pracodawca okazał się nieuczciwy, to zawsze mamy możliwość zmiany pracy. Zwykle do prac sezonowych zatrudnia się na umowy zlecenia, które można rozwiązać z dnia na dzień - przypomina Siedziniewska-Brzeźniak.

Przed podjęciem pracy sezonowej warto zapoznać się, jakie przysługują nam prawa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szczecińskiej inspekcji pracy

Sonda
Czy masz już plany na wakacje?
ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE