Rodzina pszczół zamieszkała przy Syrenich Stawach w Szczecinie. "Nie trzeba się ich obawiać"

2021-05-27 9:02

Pierwszą rodziną pszczół zasiedlono w środę miejską barć stojącą przy Syrenich Stawach w Szczecinie. W wydrążonym pniu zamieszkało 2500 owadów.

Bartnik Zdzisław Baran, który dostarczył pszczelą rodzinę i umieścił ją w barci, zaznaczył, że nie trzeba się obawiać owadów, które nieatakowane nie powinny żądlić. Dodatkowo wylotek ula jest usytuowany wysoko, a owady będą podchodzić do lądowania w miejscu, w którym nie przemieszczają się spacerowicze – od strony łąki. Barć otoczona jest drewnianym płotem.

"Można podejść do barierki, ale proponowałbym nie obchodzić ula wkoło" – podkreślił pszczelarz. Dodał, że miód, który wyprodukują pszczoły w przyszłym roku, chciałby przeznaczyć na cele charytatywne.

Miejska barć, w której zamieszkały pszczoły, stanęła przy zespole niewielkich jezior Syrenie Stawy w pobliżu szczecińskiego Lasu Arkońskiego w sierpniu ub.r. Komora wydrążona jest w martwym pniu drzewa.

Smerfy, Reksio, Pszczółka Maja - pamiętasz topowe BAJKI z LAT 90-TYCH?

Pytanie 1 z 13
Smerfy. Kto jest autorem pierwowzoru komiksu?
Nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE