Rodzina pszczół zamieszkała przy Syrenich Stawach w Szczecinie. "Nie trzeba się ich obawiać"

2021-05-27 9:02

Pierwszą rodziną pszczół zasiedlono w środę miejską barć stojącą przy Syrenich Stawach w Szczecinie. W wydrążonym pniu zamieszkało 2500 owadów.

Bartnik Zdzisław Baran, który dostarczył pszczelą rodzinę i umieścił ją w barci, zaznaczył, że nie trzeba się obawiać owadów, które nieatakowane nie powinny żądlić. Dodatkowo wylotek ula jest usytuowany wysoko, a owady będą podchodzić do lądowania w miejscu, w którym nie przemieszczają się spacerowicze – od strony łąki. Barć otoczona jest drewnianym płotem.

"Można podejść do barierki, ale proponowałbym nie obchodzić ula wkoło" – podkreślił pszczelarz. Dodał, że miód, który wyprodukują pszczoły w przyszłym roku, chciałby przeznaczyć na cele charytatywne.

Miejska barć, w której zamieszkały pszczoły, stanęła przy zespole niewielkich jezior Syrenie Stawy w pobliżu szczecińskiego Lasu Arkońskiego w sierpniu ub.r. Komora wydrążona jest w martwym pniu drzewa.

Nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE