Tunel w Świnojściu vol 2

i

Autor: Prezydent Żmurkiewicz

inwestycje

Powstanie nowy tunel w Świnoujściu? Trwa kolejna inwestycja władz Świnoujścia

2023-10-10 15:18

Pod koniec czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie tunelu pod Świną. Na inwestycję czekali nie tylko mieszkańcy, ale turyści, którym skrócił się czas przejazdu pomiędzy wyspami. Jak się okazuje, w Świnoujściu będzie jeszcze jeden tunel. Jego otwarcie już w 2024 roku

Nowy tunel w Świnoujściu. Po co powstaje?

Informację ogłosił prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

- Kolejny tunel powstanie w Świnoujściu. Ale krótszy. Ma być gotowy w przyszłym roku. To przejście pod linią kolejową 401 w Łunowie. Miasto dostało ponad 7,6 mln złotych brutto dofinansowania do budowy przejścia pod torami prowadzącego do plaży. To 98 procent szacowanej wartości całej inwestycji. Środki przyznane zostały nam z 6 edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Dziękuję za wsparcie wszystkim zaangażowanym – napisał prezydent Świnoujścia.

To dzięki tej inwestycji mieszkańcy dzielnicy Przytór-Łunowo będą mieli uproszczony dojazd

Tunel w Świnoujściu potrzebuje regularnych napraw

Porównanie nie było bez powodu. W czerwcu 2023 roku otwarto jedną z ważniejszych inwestycji na Pomorzu Zachodnim – tunel pod Świną. Koszt budowy wyniósł ponad 900 mln zł, z czego 85 procent do dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Co ważne dla wielu kierowców, co chwilę pojawią się informację, że tunel w Świnoujściu będzie zamknięty. Jest to spowodowane licznymi i bieżącymi naprawami.

Tunel w Świnoujściu w praktyce. Tak wygląda przejazd pod dnem Świny

Tak wyglądało otwarcie pierwszego tunelu w Świnoujściu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE