Galeria Szpargałek

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

szczecin

Poszukiwacze skarbów mogą już zacierać ręce. Galeria Szpargałek zaprasza

2024-02-27 19:32

Już w środę (28.02) drzwi do swoich magazynów otwiera charytatywna Galeria "Szpargałek". Przedmioty są wycenione na maksymalnie 25 złotych, a środki trafiają do szczecińskich organizacji pożytku publicznego. Na półkach nie brakuje ciekawych perełek.

Galeria Szpargałek otwiera drzwi do swoich skarbów

To prawdziwa gratka dla "poszukiwaczy skarbów z drugiej ręki". W środę - 28.02 drzwi do magazynów znów zostaną otwarte dla łowców. Choć od lat miejscówkę odwiedzają stali bywalcy, to nie brakuje też nowych "klientów". To miejsce, w którym ekologia łączy się z pomaganiem. Przedmioty wystawiane w galerii pochodzą z odpadów, a dzięki pracownikom Ekoportów zyskują kolejne życie i nowych właścicieli. Na półkach nie brakuje ceramiki, porcelany, ale są też książki, zabawki, a nawet meble. Raz w miesiącu odbywa się tak zwana "główna galeria", na którą wejście jest otwarte dla wszystkich i wtedy też dostępny jest najszerszy wybór eksponatów. Oprócz tego, najczęściej dwa razy w miesiącu odbywają się "małe galerie", dla osób, które wcześniej zgłoszą się telefonicznie. W tym przypadku asortyment jest nieco ograniczony.

Przedmioty są wyceniane na maksymalnie 25 punktów. Każdy z nich oznacza 1 złotówkę. Transakcje odbywają się bezgotówkowo. Środki należy przelać na konto wybranej organizacji pożytku publicznego.

Galeria w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej będzie czynna w środę - 28.02 od 10:00 do 17:00.