Porty Morskie Szczecin i Świnoujście mają być ekonomiczne i bardziej ekologiczne

2021-01-13 14:12 Rafał Ceglarek
Elewator Ewa - Port Morski w Szczecinie
Autor: Materiały prasowe ZPMSiŚ

Zarząd Portów Morskich poszukuje wykonawcy, który rozbuduje i zmodernizuje infrastrukturę rejonu portu w Szczecinie oraz Świnoujściu. Niedawno ogłoszony przetarg potrwa do 10 lutego.

W pierwszym etapie zarządca terenów chce wymienić sieci wodociągowe, kanalizację sanitarną, kanalizację wód opadowych, zasilanie elektroenergetyczne, sieci teletechniczne, sieć wody przeciwpożarowej oraz system odwadniania terenów. Jak powiedziała Monika Woźniak-Lewandowska, rzecznik prasowy ZMP Szczecin i Świnoujście "Zielony port zbliża się wielkimi krokami".

Będzie nowocześnie, czysto i tanio w eksploatacji. Wpłynie to znacząco pozytywnie na niemal wszystkie sfery funkcjonowanie kompleksu portowego jako całości, jak i spółek przeładunkowych - dodaje rzecznik.

Zgodnie z dokumentacją, ze względu na warunki finansowania, projekt musi zostać zrealizowany do 31 października 2023 roku. Jest on dofinansowany z unijnego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - Rozwój transportu morskiego.

ESKA XD #012