Maturzyści ze Szczecina jednak zatańczą w tym roku poloneza. Przy okazji mogą pobić rekord

2021-05-12 13:58 Paweł Czyżewski PAZ
Maturzyści ze Szczecina jednak zatańczą w tym roku poloneza
Autor: Kevin Yang/Unsplash (zdjęcie ilustracyjne) Maturzyści ze Szczecina jednak zatańczą w tym roku poloneza

W tym roku po raz pierwszy od zakończenia stanu wojennego maturzyści nie mogli bawić się na balach studniówkowych. Co za tym idzie, nie tańczyli też uroczystego poloneza. Szczecińscy uczniowie chcą nadrobić zaległości 5 lipca na Jasnych Błoniach. Data nie jest przypadkowa.

Jest to jedno z najważniejszych świąt w Szczecinie, jeżeli nie najważniejsze w ogóle. Wtedy obchodzimy rocznicę oficjalnego włączenia Szczecina w granice administracyjne Polski. I właśnie w ten dzień idealnie by się wpisywał taki symboliczny moment, w którym maturzyści mogą wejść w dorosłe życie. Właśnie 5 lipca będą odbierali swoje maturalne wyniki i dowiedzą się, czy zdali egzamin dojrzałości - tłumaczy Ryszard Długopolski, inicjator akcji.

Jak się okazuje, szczecińscy maturzyści będą mogli przy okazji zapisać się na kartach historii. I to nie tylko w skali Szczecina czy nawet Polski, ale całego świata.

Od jakiegoś czasu pomysł tego poloneza chodził mi po głowie. Szperałem, szukałem i po przeanalizowaniu rekordów Guinnessa dotyczących liczby osób jednocześnie tańczących poloneza, okazało się, że rekord ten wynosi 588. Biorąc pod uwagę, że według naszej wiedzy w całym Szczecinie jest ok. 3300 maturzystów, to pobicie tego rekordu nie powinno stanowić problemu. I właśnie tego, przy okazji, chcemy dokonać - dodaje Długopolski. 

Obecnie organizatorzy zbierają pieniądze, które trzeba zapłacić, aby móc podejść do bicia rekordu Guinnessa. Kwota to ponad 12 tys. zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec