Policja przekazała odnalezioną przystawkę mamie Łukasza Berezaka

2023-02-15 14:59

Wczoraj informowaliśmy Was o szczęśliwym finale poszukiwań przystawki elektrycznej do wózka inwalidzkiego Łukasza Berezaka. Najpopularniejszy wolontariusz WOŚP został okradziony w miniony weekend. Policja ujęła złodzieja i przekazała zgubę mamie Łukasza.

Łukasz Berezak odzyskał wózek - uroczyste wręczenie z rąk policji

To była sprawna akcja szczecińskiej policji. Po blisko 48 godzinach udało się odzyskać skradzioną podstawkę do wózka inwalidzkiego najpopularniejszego wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Łukasza Berezaka. Sprzęt zniknął z klatki schodowej w weekend:

- Szczecińscy policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań w centrum miasta 36-latka poszukiwanego do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, których się dopuścił. Mężczyzna ten ma prawdopodobnie związek z kradzieżą przystawki elektrycznej do wózka inwalidzkiego, który należy do Łukasza Berezaka - mówiła Anna Gembala, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie

Radości po odzyskaniu przypinki nie kryła mama Łukasza - Izabela Berezak.

- Dzięki temu będzie mógł prowadzić życie, jakie do tej pory prowadził, czyli będzie mógł wyjść z domu. Radość jest ogromna, sprzęt został sprawdzony, zainstalowana została bateria, nic nie jest zniszczone. Tak jak mówi Łukasz - dobro powraca, teraz to dobro powróciło do niego.

Sprawą kradzieży zajmie się teraz szczecińska prokuratura.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE