Pijany kierowca rozbił samochód w Centrum Szczecina. Oficjalnie wiadomo, że to policjant

2022-11-23 12:37
Alkomat
Autor: mat. policji Alkomat

Zdecydowanie więcej jest jednak informacji nieoficjalnych, do których dotarł portal Onet.pl. O komentarz poprosiliśmy także Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie.

Do zdarzenia doszło minionej nocy na ulicy Wyszyńskiego w Szczecinie. Jak się okazało sprawca wypadku był nietrzeźwy. Biuro prasowe szczecińskiej KWP potwierdziło, że "zatrzymano policjanta, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawie toczy się postępowanie administracyjne i przygotowawcze, jednak ze względu na ich wczesny etap, nie możemy udzielić szczegółowych informacji." 

Z krótkiego i lakonicznego komunikatu dowiedzieliśmy się także, że "wdrożona została procedura wydalenia funkcjonariusza ze służby". Z nieoficjalnych informacji podanych przez Onet wynika, że zatrzymany policjant to Damian F., który jest zastępcą dowódcy Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego w Szczecinie, a do sytuacji doszło gdy w trakcie służby kierował nieoznakowanym radiowozem.

Na razie nie wiadomo, jakie było stężenie alkoholu we krwi policjanta, ale użyte przez biuro prasowe określenie stan nietrzeźwości wskazuje, że było to co najmniej 0,5 promila.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE