Pasiaki i złoto na nowych koszulkach Pogoni Szczecin[GALERIA]

2021-07-15 19:33
Kozulki Pogoni
Autor: Materiały Prasowe Pogoń Szczecin

Początek kolejnego sezonu PKO Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. W czwartkowe popołudnie, prawie tysiąc kibiców obejrzało trening Dumy Pomorza. W tym samym momencie klub zaprezentował koszulki meczowe na sezon 2021/22.

Pierwszy zestaw kreuje kilka konkretnych, mocnych uderzeń. Subtelnie zarysowane „1948” symbolizuje rok powstania Pogoni Szczecin. Granatowo-bordowy ściągacz przy rękawach to komponent tożsamy z miejską modą i klasyczną elegancją. Uwagę przykuwa również kotwica, która estetycznie przecina najważniejsze słowo tegorocznej identyfikacji – „Portowcy”. Wzór umiejscowiony jest z tyłu koszulki, na wysokości karku. Zgodnie z przyjętą kompozycją ważny był również kolor akcentów występujących w numeracji, nazwiskach zawodników, a także logo Miasta Szczecin. W koszulce personalizowanej numery są zapisane czcionką PKO BP Ekstraklasy, z logo ligi na dole numeru. Całość dopina absolutnie najważniejszy symbol - herb na piersi.

Koszulka wyjazdowa odwołuje się do minimalistycznego, przemysłowego klimatu. inspiracją były dźwigi Stoczni Szczecińskiej, które w upalny dzień mienią się w słońcu na złoty kolor. To też właśnie one zdobią dolną część koszulki. Niech to spójnie uzupełni się z pragnieniem zapisania tego sezonu złotymi zgłoskami. Kolejnym impulsem był industrialny nastrój portu morskiego Szczecin. To tam czuć duszę naszego miasta.

Co wiesz o Pogoni Szczecin?

Pytanie 1 z 10
Początki klubu sięgają roku...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE