Pandemiczny rekord pobity prawie dwukrotnie. Tak źle w regionie jeszcze nie było!

2020-10-16 11:25 Kacper Narodzonek
Sanepid Szczecin
Autor: Redakcja ESKA Szczecin

Sanepid poinformował o 311 wykrytych zakażeniach koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. Liczba zachorowań drastycznie wzrosła nie tylko w skali województwa, ale i w Szczecinie.

Tak drastycznego skoku w liczbie zachorowań w naszym regionie jeszcze nie było. W samym Szczecinie wykryto 98 nowych przypadków. Jest to o 43 więcej niż wczoraj. W skali województwa wczorajszy rekord został pobity aż o 134 przypadki. Z powodu COVID-19 w naszym regionie w czwartek zmarły aż 3 osoby.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że dzisiaj w całym kraju wykryto 7705 przypadków zakażenia koronawirusem i zmarły 132 osoby. Od początku pandemii potwierdzono 157 tysięcy przypadków zachorowania na COVID-19. (dane z 16 października)

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało 15 października, że Szczecin pozostanie w strefie żółtej. Mieszkańcy jednak i tak będą musieli się przygotować na dodatkowe obostrzenia. Gastronomia będzie mogła działać tylko od 7 do 21. Zostanie ograniczona liczba uczestników zgromadzeń, uroczystości religijnych i wesel. Wydarzenia sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności, wszystkie baseny, aquaparki i siłownie zostaną zamknięte.

Budzą śpiące zające w Złocieńcu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.