Okradł 90-letniego staruszka! Teraz stanie przed sądem

2022-12-28 14:54
senior
Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Przestępstwa względem seniorów są w ostatnim czasie bardzo powszechne. Bezwzględni przestępcy wykorzystują bezbronność starszych osób i przywłaszczają sobie ich mienie. Tak było w przypadku podejrzanego 34-latka, który miał siłą wymusić oddanie pieniędzy przez 91-latka. Teraz mężczyzna odpowie za swoją zbrodnie przed sądem.

Okradł staruszka - grożą mu długie lata w więzieniu 

28 grudnia bieżącego roku Prokurator Rejonowy Szczecin - Niebuszewo w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o rozbój oraz kradzież. Do sytuacji miało dojść 16 września 2022 roku, kiedy 34-latek odebrał siłą pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty 91-letniemu seniorowi. 

Do pokrzywdzonego (l. 91) podszedł podejrzany chwytając go za odzież wierzchnią, po czym przytrzymując go na wysokości klatki piersiowej przeszukał kieszenie, a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia należących do pokrzywdzonego pieniędzy, karty do bankomatu oraz dowodu osobistego - informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Alicja Macugowska-Kyszka 

Po zatrzymaniu przez policję, okazało się, że mężczyzna jest recydywistą z wieloma wcześniejszymi wyrokami. Za czyn z art. 280 § 1 kodeksu karnego mężczyźnie grozi do 12 lat, ale ze względu na ponowny charakter przestępstwa, kara może być wyższa. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE