Nowe chodniki w śródmieściu Szczecina. Będzie też zieleń i mała architektura

2021-05-05 9:01
Tak wyglądają nowe chodniki w śródmieściu Szczecina
Autor: materiały prasowe Tak wyglądają nowe chodniki w śródmieściu Szczecina

Gotowa jest już część chodników w śródmieściu Szczecina między al. Piastów i al. Wojska Polskiego, gdzie od kilku miesięcy trwa remont nawierzchni. Co się zmieniło i co jeszcze jest planowane?

Prace prowadzone są jednocześnie w kilku miejscach. Na odcinku ul. Bohaterów Getta Warszawskiego od Królowej Jadwigi do alei Piastów chodniki wykonane są po obu stronach.

Gotowa jest także podbudowa pod przyszłe warstwy bitumiczne na jezdni. Obecnie prowadzone są prace brukarskie na skrzyżowaniu ul. Getta Warszawskiego z ul. Piastów. 

Na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od Bohaterów Getta Warszawskiego do Ściegiennego po stronie północnej kontynuowane są prace przy wykonywaniu koryta i konstrukcji wraz z zabudową krawężników.

Roboty planowane na ten miesiąc to zakończenie prac brukarskich na skrzyżowaniu ul. Boh. Getta oraz al. Piastów, wykonanie nawierzchni chodnika na ul. Królowej Jadwigi po stronie północnej oraz wykonanie rozbiórki nawierzchni i rozpoczęcie budowę wodociągu na ulicy Ściegiennego.

Na remontowanych fragmentach pojawiają się nowe chodniki i nawierzchnie jezdni, zmieniona zostanie organizacja ruchu między innymi dzięki wprowadzeniu strefy 30. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające oraz ustawione zostaną donice i ławki. Dodatkowa zieleń i mała architektura sprawią, że okolice będą bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Sonda
Matura 2021 z języka polskiego. Jak Ci poszło na egzaminie?
Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE