Most na Regalicy

i

Autor: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Nowa i wyższa przeprawa oraz przejście podziemne

2022-05-16 15:40

Trwa budowa nowego mostu kolejowego na Regalicy w Szczecinie.

Obiekt ma być wyższy, co umożliwi bezkolizyjny ruch jednostek pływających na międzynarodowej drodze wodnej śródlądowej. Prace idą zgodnie z planem:

- Prace związane z pogrążeniem pali, czyli tej podbudowy istotnej systemu nośnego pod podpory w środku nurtu. Jest przyczółek po zachodniej stronie, czyli od strony miasta, od Międzyodrza, ten po stronie północnej mostu. Te prace są już wykonane, za chwile będziemy działać dalej z tematem związanym z budową już samych podpór ponad zwierciadłem wody, bo weszliśmy lekko powyżej. Odczepiane są w tej chwili te miejsca, które są otoczone ściankami szczelnymi. - mówi Marek Duklanowski dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Prace w tej części miasta powinny zakończyć się w grudniu 2023 roku. Koszt inwestycji wyniesie ponad 340 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE