Zamek Książąt

i

Autor: UM Szczecin

Noc Muzeów 2023

Noc Muzeów 2023 w Szczecinie. Poznajcie program wydarzenia!

2023-05-13 12:31

W tym roku Noc Muzeów w Szczecinie odbędzie się z 13 na 14 maja. Podczas tego jednego wieczora będziemy mogli zupełnie za darmo zwiedzić muzea w Szczecinie, a także instytucje kultury i rozrywki. Placówki, które będą otwarte w Noc Muzeów, z wyprzedzeniem przygotowały program dla zwiedzających. Wszystko najważniejsze informacje na temat Nocy Muzeów znajdziecie w tym artykule.

Noc Muzeum w Szczecinie 2023 

Noc Muzeów na dobre zagościła w kalendarzu szczecińskich wydarzeń. Tym razem już po raz 17. szczecinianie będą mogli zwiedzić wszystkie najważniejsze placówki kultury, nauki i rozrywki w naszym mieście. Kto otworzy się na gości w nocy z 13 na 14 maja 2023 roku

  • Zamek Książąt Pomorskich 
  • Muzeum Narodowe w Szczecinie
  • Willa Lentza
  • oraz wiele więcej! 

Noc Muzeów - historia

Jak podaje Muzeum Historii Polski, pierwsza Noc Muzeów została zainicjowana przez miasto Berlin w 1997 roku. Wydarzenie do Polski zawędrowało niedługo później, bo w 2003 roku. Wtedy Poznań otworzył swoje muzea na zwiedzających. Z kolei dla Szczecina będzie to już 17. edycja Nocy Muzeów. 

Noc Muzeów w Szczecinie - wydarzenia

Jak co roku, w Szczecinie czekają nas dziesiątki wydarzeń związanych z Nocą Muzeów. Warto śledzić wasze ulubione instytucję kultury, które najprawdopodobniej udostępnią swoje wnętrza zwiedzającym za darmo lub minimalną opłatą. Przygotowaliśmy dla Was zbiór najciekawszych wydarzeń: 

Noc Muzeów 2023 - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Zapewne najwięcej zwiedzających wybierze się do Muzeum Narodowego w Szczecinie, gdzie czekają na was na aż 30 różnorodnych wystaw! Do przyjścia zachęca sam dyrektor muzeum:

Nas, muzealników, niezmiernie cieszą długie kolejki do naszych gmachów. Z radością patrzymy na pełne gwaru korytarze i sale wystawowe. Z ciekawością czekamy na Wasze wrażenia i opinie na temat naszych ekspozycji. Tej nocy tylko w gmachach Muzeum Narodowego w Szczecinie dostępnych będzie niemal 30 wystaw. Jednak tym, co przede wszystkim towarzyszy nam tej nocy, jest… nadzieja. Tak, nadzieja – na to, że tej nocy jeszcze bardziej pokochacie sztukę i do nas wrócicie - powiedział Lech Karwowski, Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie 

Noc Muzeów 2023 - Zamek Książąt Pomorskich

Piękne wnętrza renesansowego Zamku Książąt Pomorskich zachęcają do odwiedzenia w szczególności pary szukające romantycznego wieczoru. Co znajdzie się w programie?

  • Nocne zwiedzanie wystaw i dodatkowe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, godz. 18:00 – 24:00
  • Wieża Dzwonów czynna w godz. 18:00 – 21:00

Noc Muzeów 2023 - Willa Lentza

Willa Augusta Lentza to najmodniejsze miejsce kulturalne w Szczecinie. Podczas Nocy Muzeów będziecie mogli zwiedzić odrestaurowane wnętrze willi oraz liczne wystawy:

  • Wystawa stała - Willa Lentza. Historia(od)nowa
  • Wystawa czasowa - Klapki z oczu
  • Nowatorska forma audiowizualna pt. „Czas. Kolor. Przestrzeń”. P
  • Projekcja filmu ’SZCZECIŃSKA WILLA LENTZA – POWRÓT DO ŚWIETNOŚCI’’.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE