Niestosowne SMSy do uczennicy. Ksiądz katecheta z jednej ze szczecińskich szkół zawieszony

2020-11-05 9:58

To po wielu wiadomościach wysyłanych do 18-letniej uczennicy przez prowadzącego zajęcia religii w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie.

W treści wiadomości, komentował jej udział w Strajku Kobiet, a także tu cytat: "Jak z twojej macicy żadne dziecko wychodzić nie będzie przecież.". Całą sprawę nagłośnił szczeciński radny Przemysław Słowik, który otrzymał zrzuty ekranu od uczennicy. Wysyłał i komentował także jej posty, które udostępnia w mediach społecznościowych. Bezsprzecznie, mamy tu do czynienia z szykanowaniem i piętnowaniem uczennicy przez nauczyciela w związku z jej przekonaniami - mówi radny Słowik. 

Do całej sprawy ustosunkowała się także Kuria Szczecińsko-Kamieńska, która zareagowała natychmiast. Jak powiedział nam ksiądz doktor Paweł Płaczek, Dyrektor Wydziału Wychowania: 

Wobec księdza katechety, podjąłem, jako Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, natychmiastową decyzję o zawieszeniu. Taką informację uzyskała szkoła, w której prowadził katechezę, ale także sam zainteresowany. Dalsze postępowanie wyjaśniające przeprowadzi ksiądz biskup Henryk Wejman. 

Dodał także, że ma ogromną nadzieję, że katecheta zrozumiał swój błąd i przeprosi dziewczynę. 

Strajk kobiet w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE