Reprezentacja Polski

Niedziela podwójnego ciśnienia! Memy przed meczem Polska - Mołdawia!

2023-10-15 16:47

15 października, o godzinie 20:45, Reprezentacja Polski podejmie Mołdawię w rewanżowym meczu eliminacji do Euro 2024. Czy piłkarze Michała Probierza zmażą plamę wstydu po porażce 2:3 w Kiszyniowie? My trzymamy za nich kciuki! Tymczasem zrelaksujmy się przed meczem przy dawce humoru w postaci internetowych memów!

Rewanż o honor Polaków

Ostatni mecz Polski z Mołdawią zapisał się na czarnych kartach historii polskiej piłki. Drużyna prowadzona przez Fernando Santosa prowadziła pewnie do końca pierwszej połowy 2:0 po golach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego. Wszystko zmieniło się w trakcie kolejnych 45. minut. Polacy kompletnie przespali drugą połowę, dając sobie strzelić aż 3 bramki! Tym samym przegraliśmy z notowaną na 177. miejscu rankingu FIFA Mołdawią.

Dzisiejszy rewanż zostanie rozegrany już w innych warunkach. Z polską kadrą pożegnał się trener Fernando Santos, którego zastąpił Michał Probierz. Ten w swoim debiucie poprowadził reprezentację Polski do pewnego zwycięstwa nad Wsypami Owczymi 2:0.

Zwycięstwo z Wyspami Owczymi jest małym krokiem, ale nim jest. Chcę pojechać na swoje ostatnie mistrzostwa. Chcemy wygrać te dwa mecze, żeby w spokoju przygotowywać się do mistrzostw Europy - zaznaczył wagę zwycięstwa bramkarz biało-czerwonych Wojciech Szczęsny

Tym razem gramy również własnym stadionie, co na pewno będzie miało znaczenie w pewności gry naszych piłkarzy. W tym meczu musimy wygrać, aby dalej liczyć się w awansie na EURO 2024 bez gry w barażach.

To dla mnie ważne spotkanie. Mogę poprosić kibiców, aby nas wsparli. Mołdawia również ma szansę na awans, więc musimy być tym bardziej czujni - zaznaczył selekcjoner Michał Probierz

Gdzie oglądać spotkanie?

Mecz Polska - Mołdawia odbędzie się 15 października o godzinie 20:45. Transmisja z meczu Polaków zostanie przeprowadzona zostanie na następujących kanałach: