Szczecińscy drogowcy

i

Autor: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego Szczecin

Narzekamy, że przez nich stoimy w korkach, a zima ich zaskakuje

2022-04-26 14:55

To oni dbają jednak, aby szczecińskie drogi nie wyglądały jak szwajcarski ser. Nie sposób ich nie dostrzec, kiedy są ubrani w charakterystyczne jaskrawe kamizeli.

26 kwietnia to Dzień drogowca i transportowca. Szczecińscy drogowcy to także osoby odpowiedzialne za oznakowanie, sygnalizacje i całą infrastrukturę potrzebną mieszkańcom do przemieszczania się.

- Mówimy nie tylko o takim stricte drogowcu, który zajmuje się naprawą jezdni czy buduje drogi. U nas jest cała masa innych osób, które wykonują różne zadania związane z utrzymaniem całej infrastruktury drogowej. To nie tylko takie typowe łapanie dziur, które pojawiają się w okresie jesienno-zimowym, ale także wiosną start tych zadań związanych z wymianą nawierzchni. Na szczecińskich ulicach Ci drogowcy, są już widoczni. Szczególnie w dniu ich święta pomyślmy o nich ciepło, ponieważ to są ludzie, którzy dbają o to, abyśmy mogli sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się po mieście - mówi Hanna Pieczyńska, z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Każdego dnia szczecińscy drogowcy dbają m.in. o sprawne działanie prawie 3300 sygnalizatorów na niemal 140 skrzyżowaniach. Do ich zadań należy też utrzymanie pawie 950 kilometrów dróg.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE