Osoba niepełnosprawna, pracownicy z niepełnosprawnościami, wózek inwalidzki,

i

Autor: Shutterstock

Nagrodzą tych, którzy na co dzień zajmują się pomaganiem

2022-11-08 12:05

Przed nami kolejna edycja "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych". To wyróżnienie dla tych, którzy w szczególny sposób przysłużyły się środowisku osób niepełnosprawnych.

Honorowy tytuł "Mecenasa Osób Niepełnosprawnych" jest przyznawany w Szczecinie od 2009 roku. Wyróżnienie jest przyznawane co roku osobom fizycznym lub organizacją pozarządowym.

- Co roku mamy od kilka do kilkunastu zgłoszeń, czyli tak naprawdę okazuje się, że w Szczecinie są takie osoby. Są to mecenasi, którzy dużo dobrego robią dla osób niepełnosprawnych. Wyznacznikiem jest to, że potencjalni mecenasi muszą w sposób wyjątkowy przysłużyć się właśnie środowisku osób, które zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami. Tytuł jest przyznawany za zasługi w działaniu na rzecz niepełnosprawnych, czyli za działania, które wpływają na poprawę ich funkcjonowania - tłumaczy Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada. Zwycięzcy odznaczenie odbiorą z rąk Prezydenta Szczecina. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE