Uniwersytet Szczeciński

i

Autor: Julia Nogalska

wydarzenia

Na początek łamańce językowe, później już tylko zabawa

2023-05-24 12:30

Jedna z największych uczelni na Pomorzu Zachodnim zaprasza na Święto Uniwersytetu Szczecińskiego. Obchody wystartują w najbliższy piątek. Na początek - wielkie dyktando, w którym zmierzy się blisko 100 uczestników.

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego

To okazja do wspólnego świętowania, społecznej integracji i lepszego poznania uczelni.

- Będziemy mogli się trochę lepiej poznać. To szansa na wyjście do mieszkańców, przybliżenie im pracy naszej i naszych naukowców. Opowiemy też o ciekawych badaniach czy działaniach jakie prowadzimy, z których można skorzystać na co dzień. Jak chociażby muzea, które prowadzimy. Jeżeli chodzi o dyktando jest to już nasza tradycja. To nie będzie proste zadanie, ale warto powalczyć o tytuł uniwersyteckiego mistrza ortografii. Tym bardziej, że na tych którzy biorą udział czekają atrakcyjne niespodzianki. Uczestnicy są w każdym wieku, co tylko pokazuje, że jest to wydarzenie absolutnie dla każdego. Mamy nastolatków, osoby starsze, debiutantów i tych, którzy biorą udział w tym dyktandzie co roku - wyjaśnia Agnieszka Lizak, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego i dodaje, że podczas sobotniego festynu nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin.

Nie tylko dyktando, ale i atrakcje dla całych rodzin

- W programie naszego świętowania znalazł się także festyn, na który zapraszamy wszystkich Szczecinian. Znajdziecie nas w sobotę - 27 maja na alei Kwiatowej. Będą ciekawe warsztaty, quizy, zagadki logiczne. Będą też pokazy z użyciem ciekłego azotu czy baniek mydlanych, malowanie twarzy i wielka uniwersytecka kolorowanka. Każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje dalej Pani rzecznik.

Co ciekawe, na miejscu znajdziecie również stoiska z nieodpłatnymi poradami prawnymi i psychologicznymi.

Sobotnia impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 16:00. Szczegółowy harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Święto US

i

Autor: Uniwersytet Szczeciński