Modernizacja szczecińskiej Strefy Płatnego Parkowania. Parkomaty droższe niż zakładano

2020-11-19 14:59 Rafał Ceglarek
parkomaty dezynfekcja
Autor: UMG

Miasto nie zmieściło się w planowanym na tę inwestycję budżecie. Na zakup 340 urządzeń, szczecińska spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne chciała wydać niecałe 12 mln złotych. Tymczasem tańsza z ofert opiewała na ponad półtora miliona więcej.

Obie oferty przekraczają zakładany pułap, mimo to postępowanie będzie kontynuowane. Teraz komisja przetargowa zajmie się weryfikacją dostarczonych dokumentów i przyjrzy się szczegółom ofert. Po tym dokona wyboru, który będzie w pierwszej kolejności uwarunkowany ceną - mówi Wojciech Jachim, rzecznik spółki NiOL.

Co w takim razie będą miały w sobie nowe parkomaty? Będzie w nich można płacić bilonem, kartami płatniczymi, urządzeniami z możliwością płatności zbliżeniowej, a także BLIKiem. Będą one także wyposażone w klawiaturę alfanumeryczną, aby kierowca mógł wpisać numer rejestracyjny pojazdu, który pozostawia na miejscu parkingowym. To nowy wymóg przy zakupie biletu. 

Dzięki powiązaniu opłaty z numerem rejestracyjnym, kierowcy nie będą musieli więcej zanosić biletu do samochodu. Przypomnijmy, nowe parkomaty mają stanąć na szczecińskich ulicach przed 1 kwietnia przyszłego roku.​

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9