Węzeł Łękno

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

To prawdziwy noworoczny prezent dla szczecińskich kierowców!

2021-12-30 11:20

5 stycznia wprowadzona zostanie stała organizacja ruchu na Węźle Łękno w Szczecinie. Kierowcy będą mogli przejechać nowym odcinkiem obwodnicy śródmiejskiej. W pełni przejezdna będzie al. Wojska Polskiego oraz skrzyżowanie z wyspą centralną i zjazdem w ul. Traugutta.

Dla kierowców udostępniony zostanie nowy odcinek obwodnicy śródmiejskiej, od skrzyżowania z ul. Arkońską do al. Wojska Polskiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Arkońską zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu, z obecnego na ciągu al. Arkońskiej na ciąg Obwodnicy Śródmiejskiej. Obszar ulicy Pawła Jasienicy oraz Moczyńskiego objęty zostanie strefą ruchu z ograniczoną prędkością to 30km/h. Skrzyżowanie ulic Moczyńskiego i Jasienicy oznakowane zostało jako równorzędne.

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni, budowę parkingu park&ride oraz budowę skrzyżowania przy Alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Koszt inwestycji wyniósł 140 milionów złotych.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla PO i Jarosława Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE