Mieszkańcy niektórych dzielnic Szczecina wciąż drżą przed ulewnymi deszczami

2022-06-11 11:16
Intensywne opady deszczu i lokalne podtopienia
Autor: Canva

Od kilku lat problem zalewania szczególnie osiedla Krzekowo-Bezrzecze nie pozwala spokojnie spać osobom zamieszkującym ten rejon miasta.

Władze zapewniają, że starają się rozwiązać problem, ale nie podają żadnych konkretów:

- Te sprawy często nie są do rozwiązania z dnia na dzień. Wymagają szeregu działań, podjęto szereg spotkań, rozmów w zakresie możliwości podjęcia działań. - mówi Daria Radzimska, dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej szczecińskiego magistratu.

Zdaniem mieszkańców same deklaracje nic nie zmienią:

- Ja mam taką obawę, że jak mieszkań obejrzą komisję, to pierwsze co im przyjdzie do głowy to żeby swoje nieruchomości sprzedawać i z Krzekowa się wyprowadzać. Państwo tutaj przerzucają ten temat jak gorącego kartofla i cały czas tu nie ma żadnej spójności działania. My słyszymy o państwa spotkaniach, o przygotowywanych koncepcjach, natomiast nie ma tutaj żadnych konkretów. - odpowiada Joanna Pieciukiewicz, przewodnicząca rady osiedla Krzekowo-Bezrzecze.

Władze Szczecina zapewniają, że przeznaczą specjalne środki na zażegnanie problemu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE