Nowa filia MBP w Szczecinie. Książki, muzyka i gry w XIX-wiecznym budynku [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-04-09 13:57

Od 10 kwietnia mieszkańcy Szczecina będą mogli odwiedzać najnowocześniejszą placówkę należącą do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Matki Teresy z Kalkuty. - Chodziło nam o to, aby stworzyć miejsce przestronne, nowoczesne, przyjazne czytelnikom. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówi dyrektor szczecińskiej MBP Krzysztof Marcinowski.

- Przede wszystkim w nowej filii znajdziemy wypożyczalnię i czytelnię książek. Ponadto oferujemy salę, która doskonale nadaje się do np. spotkań z autorami książek czy innymi ciekawymi osobistościami. Mamy też coś, co z pewnością ucieszy najmłodszych szczecinian, a więc strefę gier. Cały obiekt był budowany z zachowaniem najnowszych standardów. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Biblioteka mieści się na powierzchni ponad 1000 m2 - mówi dyrektor MBP.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Realizacja inwestycji nie była łatwym zadaniem. 

-  Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten projekt, bo kosztowało to nas wszystkich wiele wysiłku. To jest XIX-wieczny budynek, który trzeba było mocno zmodernizować, aby nadawał się do użytku i był przede wszystkim bezpieczny. 

W środku znajdziemy bardzo szeroką ofertę treści w różnej postaci.

Chcieliśmy, aby w nowej filii każdy znalazł coś dla siebie, więc oferujemy tu książki oraz audiobooki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także zbiory muzyczne. Tym, czego wcześniej nie oferowała MBP i co jest absolutną nowością, są gry planszowe. To jednak nie wszystko, ponieważ filia nr 7 wyposażona jest też w konsole do gier wideo - kontynuuje Marcinowski. 

Nowa filia będzie otwarta w dni powszednie od 8 do 20 oraz w soboty od 9 do 17. W najbliższych dniach odbędzie się cykl wydarzeń związanych z otwarciem placówki. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Co myślisz o nauce i pracy z domu?
Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE