"Koszalińskie Yo!" ze wsparciem Programu Społecznik. Street dance w najlepszym wydaniu

2022-06-13 8:18
Koszalińskie Yo! ze wsparciem Programu Społecznik
Autor: mat. organizatora "Koszalińskie Yo!" ze wsparciem Programu Społecznik

To był roztańczony weekend! W sobotę, 4 czerwca, w Koszalinie spotkali się miłośnicy tańca, by wspólnie oddać się swojej pasji. Event Center G38 wypełnił się tancerzami, którzy dali spektakularny pokaz street dance. Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

Taniec to sama przyjemność. Udowodnili to uczestnicy Street Dance Contest "Koszalińskie Yo!", którego trzecia już edycja odbyła się 4 czerwca. Wydarzenie już na dobre wpisało się w kalendarium koszalińskich imprez. Jego organizacja nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie wsparcie z Programu Społecznik, dzięki któremu realizowane są różne ciekawe inicjatywy na Pomorzu Zachodnim.

W Street Dance Contest "Koszalińskie Yo!" Vol. 3 wzięło udział 850 tancerzy, którzy przyjechali z różnych stron Polski

- Mamy tutaj wielkie taneczne święto. Koszalin tańczy w rytmie hip-hopu - mówi Kinga Olchowiak, organizatorka turnieju. - Program Społecznik wspiera nas już trzecią edycję. Impreza przebiega bardzo sprawnie i cieszymy się, że pan marszałek też gdzieś tam widzi, na tle tych wszystkich projektów. naszą imprezę.

Podczas turnieju zaprezentowali się soliści i tancerze street dance, czyli hip-hop waacking. Przygotowania do wydarzenia trwały ponad pół roku i pochłonęły dużo pracy.

- Musieliśmy wszystko przygotować, wszystko zaplanować, ale wyszło super! - dodaje organizatorka "Koszalińskie Yo!". - Program Społecznik jest dla nas dużym wsparciem i motywacją do działania, tak że bardzo dziękujemy panu marszałkowi.

Swojego zadowolenia nie kryją także sami uczestnicy wydarzenia, dla których taniec jest nie tylko pasją, ale całym życiem.

- "Kocham tańczyć" to jest za mało powiedziane. Generalnie organizacja jest mega! - mówią. - Jest trochę magicznie. Jest fajnie!

"Koszalińskie Yo!" jest także do spotkania ze znajomymi, którzy mają podobne zainteresowania, wymienić doświadczenia i spełnić swoje marzenia. Niektórzy przyjechali do Koszalina po raz drugi, a nawet trzeci.

Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

Street Dance Contest "Koszalińskie Yo!" Vol. 3 to dopiero rozgrzewka przed tym, co czeka nas w najbliższych tygodniach i miesiącach. W tym roku na projekty Społeczniczek i Społeczników samorząd województwa zachodniopomorskiego przeznaczy prawie 3 miliony złotych. To ogromna szansa na realizację kolejnych lokalnych inicjatyw, a także projektów wspierających młodzież i ekologię. Przewidziano również pomoc na działania pomocowe i integracyjne na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Oznacza to tylko jedno: będzie się działo!

Co już się udało zrobić?

W ostatnim czasie, w ramach Programu Społecznik, udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw o zróżnicowanej tematyce i adresowanych do różnych odbiorców. Podczas festynu "Witajcie w naszej bajce", który odbył się w Parku Nadratowskiego w Szczecinie, w rodzinnej atmosferze i bajkowych klimatach można było w przystępny sposób zapoznać się z szeroko pojętą ekologią. W ramach projektu "Girls Power" w Koszalinie odbyły się warsztaty adresowane do nastolatek, które mogły się dowiedzieć jak pewnym krokiem wejść w dorosłe życie i jak radzić sobie w trudnych czasach pandemii. "Movember - Bieg z wąsem" miał na celu nie tylko promować aktywny tryb życia, ale także uświadomić mężczyznom jak ważne jest ich zdrowie i jaką rolę odgrywa profilaktyka męskich chorób nowotworowych. Natomiast Festiwal Średniowiecznych Machin Oblężniczych w Chwarszczanach był nie tylko wyjątkową podróżą w czasie, ale także pokazał wszystkim uczestnikom jak ważne w życiu są pasje i dlaczego warto je pielęgnować.

To zaledwie niewielki ułamek tego, co już się udało i co można zdziałać w ramach Programu Społecznik. Już niebawem przekonamy się, jakie pomysły zrodziły się w głowach mieszkańców Pomorza Zachodniego w tej edycji Programu Społecznik

Masz pytania?

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2022-2024 znajdują się na:

Program Społecznik
Autor: mat. prasowe Program Społecznik
Pomorze Zachodnie
Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE