tramwaj szczecin

i

Autor: ts.szczecin.pl tramwaj szczecin

Koniec z zawracaniem na Rondzie Giedroycia

2022-06-24 12:46

Już od poniedziałku (27.06) na Plac Rodła i Dworzec Niebuszewo powrócą tramwaje.

Większość linii pojedzie jednak nieco zmienionymi trasami. Zmiany ucieszą także szczecińskich kierowców, którzy będą mogli korzystać z jezdni na ulicy Asnyka między Rondem Sybiraków, a ul. Kadłubka.

- Pasażerowie na pewno odetchną z ulgą. W rejonie Placu Rodła uruchomione zostaną tramwaje. Oddane do użytku zostanie torowisko. W związku z tym, ten ruch tramwajowy będzie przebiegał trochę inaczej niż teraz. Przede wszystkim zmiany, ale zmiany na lepsze. To samo dotyczy Niebuszewa, w przypadku tego dworca linia numer 3 wraca i będzie jeździła właśnie pomiędzy pętlą Niebuszewo, a Zawadzkiego. Tych zmian na Placu Rodła bedzie trochę więcej bo to nie tylko zmiany tras, ale tez rozkładów jazdy - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Zmiany w kursowaniu będą dotyczyć też pasażerów autobusu 812. Kursy realizowane będą w relacji Niemcewicza – Plac Rodła. Pozostałe korekty w trasach linii autobusowych planowane są na początek lipca, po zakończeniu prac drogowych.

Szczegóły znajdziecie na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.