różowa wstążka

i

Autor: waldryano/Pixabay.com

Jedno badanie może uratować życie. A w Świnoujściu będzie na wyciągnięcie ręki!

2020-10-20 11:01

Już wkrótce mieszkanki Świnoujścia będą mogły wziąć udział w darmowym badaniu mammograficznym. Wszystko dzięki mammobusowi, a więc mobilnej pracowni, która odwiedzi Miasto 44 Wysp. O to kiedy, gdzie i kto będzie mógł skorzystać z badania, powiedział nam Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

- Mobilny mammograf będzie do dyspozycji mieszkanek Świnoujścia 2 listopada, w godzinach od 10 do 17. Można będzie go odwiedzać na placu przy Urzędzie Miasta w Świnoujściu, przy ul. Wojska Polskiego 1/5. W badaniu, w ramach programu, mogą wziąć udział Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie są leczone z powodu raka piersi.

Warto zaznaczyć, że niestety ilość badań profilaktycznych spada.

- W zeszłym roku ilość kobiet, które poddały się takiemu badaniu, w stosunku do lat poprzednich, niestety spadła. Dzieje się tak, mimo że mamy większą świadomość, mamy możliwości badań, jest ich szeroka dostępność, ale ze zgłaszalnością w ostatnim okresie jest nieco gorzej. I warto zaznaczyć, że nie mam tu jedynie na myśli okresu od wybuchu pandemii - mówi Małgorzata Talerczyk z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie.

Przypomnijmy, że w Polsce z powodu raka piersi umiera rocznie ok. 6 tys. kobiet.

Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE