Gdzie pojechać na narty w województwie zachodniopomorskim? Lista na ferie 2023

2023-01-25 15:03
Narty
Autor: Pexels/Pixabay/cc0

Kiedy słyszymy narty, to myślimy o wysokich górach na południu Polskich, czy też włoskich Alpach. Mało kto wie, że atrakcyjne stoki znajdziemy także w województwie zachodniopomorskim! Tylko kawałek drogi dzieli nas od szosowania podczas ferii zimowych. To idealna opcja dla wszystkich, którzy nie lubią długich podróży.

Szczecińska Gubałówka

Ta już legendarna górka z wyciągami w Szczecinie, przyciągała fanów narciarstwa już w latach 80. XX wieku. Znajdziemy na niej dwie trasy o różnym stopniu trudności: 

  • Trasa trudniejsza - 280m
  • Trasa łatwa - 360m

Stoki są całkowicie oświetlone, co sprawia, że można korzystać z nich nawet w godzinach wieczornych. Przepustowość stoku także jest duża, wynosi 700 osób na godzinę. Górka jest dodatkowo naśnieżana armatkami śnieżnymi. To idealna opcja dla wszystkich nie lubiących opuszczać miasta. Gubałówkę znajdziemy pod adresem Lisiej Góry 5 w Szczecinie. Stronę ośrodka znajdziecie pod tym adresem.

Stara Studnica Ski

Jeśli jesteśmy gotowi na małą wycieczkę, to warto zajechać do Starej Studnicy, małej wsi położonej obok Kalisza Pomorskiego. Znajdziemy tam obiekt Stara Studnica Ski, z trasami o długościach 350 i 500 metrów! Na stoku działa wyciąg orczykowy, zamontowane jest również sztuczne oświetlenie. Należy jednak wybrać się tam w odpowiednią pogodę - stok nie jest dodatkowo naśnieżany. Ceny za zjazdy są stosunkowe niewielkie, nie przekraczają kilkudziesięciu złotych. Stronę ośrodka narciarskiego znajdziecie pod tym adresem.  

Wieżyca koło Kościerzyny 

Jeśli planujemy wyjazd poza granicę województwa zachodniopomorskiego, to najbliżej na nartach zjedziemy w Wieżycy koło Kościerzyny. To najwyższe wzgórze Wzgórz Szymbarskich o wysokości 328,7 m n.p.m, położone w województwie pomorskim. Stok położony jest około 150 kilometrów od Koszalina, może być więc atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców naszego województwa. To zdecydowanie najbardziej zaawansowany stok na naszej liście, wyposażony w snowtubbing, szkółki narciarskie oraz profesjonalne naśnieżenie. W Wieżycy znajdziemy trasy o długościach zjazdu 150 i 300 metrów. Stronę ośrodka narciarskiego znajdziecie pod tym adresem. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE