Ewakuacja mieszkańców

i

Autor: Gmina Goleniów

Ewaukacja w Kliniskach Wielkich. Saperzy będą usuwuwać niewybuchy

2023-02-17 8:16

W okolicach torów kolejowych w Kliniskach Wielkich (woj. zachodniopomorskie) znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej, który ma być usuwany w piątek około godz. 9. Konieczna jest ewakuacja mieszkańców na czas akcji saperskiej – poinformowała w czwartek Gmina Goleniów.

Akcja saperska niedaleko Goleniowa. Zarządzono ewakuację!

- W piątek mieszkańcy Klinisk Wielkich muszą opuścić miejscowość do godziny 8.30. Zalecana jest samoewakuacja" – przekazała w czwartek Gmina Goleniów.

Osoby, które nie mają możliwości opuszczenia miejscowości we własnym zakresie, będą ewakuowane autobusami. Transport zorganizowany będzie podstawiony przy Szkole Podstawowej w Kliniskach Wielkich o godz. 7.30. Jak przekazano, "zaleca się wzięcie ze sobą prowiantu".

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w związku z usuwaniem niewybuchu, w piątek około godz. 9-10 "może być wstrzymany ruch na drodze S3 w rejonie miejscowości Kliniska Wielkie na południe od Goleniowa".

Akcja saperów może potrwać do godziny 13.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE