​Epidemia koronawirusa nie zatrzymała adopcji, ale procedury trwają dłużej.

2020-12-17 9:33
Dziecko adopcja
Autor: pixabay.com

Do połowy grudnia, pod opiekę Publicznego Ośrodka Adopcyjnego w Szczecinie trafiło 137 dzieci, w całym roku 2019 było ich 149. W przypadku 30 dzieci udało się doprowadzić procedure adopcji do samego końca, łącznie z prawomocnym orzeczeniem sądu.

W dobie pandemii, największym utrudnieniem jest konieczność częstego przekładania i odwoływania spotkań z kandydatami na rodziców adopcyjnych, ze względu na kwarantannę - mówi Edyta Mikołajczyk, dyrektor Ośrodka. Spotkania diagnostyczne z dziećmi odbywają się z zachowaniem surowego reżimu sanitarnego, a personel placówki pracuje w systemie rotacyjnym.

Publiczny Ośrodek Adopcyjny w Szczecinie zajmuje się diagnozowaniem i kwalifikacją do adopcji dzieci z uregulowaną sytuacją prawną oraz przygotowaniem przyszłych rodziców adopcyjnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE