Dzień Wszystkich Świętych: ​Na największą nekropolię w kraju nie wjedziesz

2021-10-28 12:19
Cmentarz
Autor: ANETA ZUREK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

I to już od najbliższej soboty. Wszystko za sprawą wzmożonego ruchu przy Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

W związku ze wzmożonym ruchem pieszych dzień 29.10.2021r. (piątek) jest ostatnim dniem wjazdów na Cmentarz Centralny. W dniach 30,31.10 – 01.11.2021r. obowiązuje zakaz wjazdów na teren cmentarza (nie dotyczy pojazdów służb porządkowych, karawanów, pojazdów uprzywilejowanych).  W dniach 29.10-3.11.2021r. na Cmentarzu Centralnym będzie rozstawionych 40 toalet przenośnych – dodatkowych. Serwis toalet będzie odbywał się 2 x dziennie tj. do późnych godzin nocnych przez firmę TOI-TOI. Na pozostałych cmentarzach: Zdroje, Wielgowo, Płonia do istniejących kabin przenośnych będą dostawione dodatkowe kabiny (po 1 szt.) i dodatkowe 2 kabiny na cmentarzu w Dąbiu.

- Bramy wjazdowe na Cmentarz Centralny będą otwierane i zamykane przez firmę ochraniającą ,,SIGN ’’. CC czynny jest obecnie każdego dnia do godziny 21. Zamykane są wówczas wszystkie bramki wejściowe. Można wciąż wydostać się z nekropolii Bramą Główną. 1 listopada cmentarz będzie czynny do północy - mówi Andrzej Kus rzecznik miasta do spraw komunalnych i ochrony środowiska.

A my przypominamy, że przy okazji wizyty na grobach bliskich można się zaszczepić szczepionkami Jonson&Jonson oraz Pfizerem. Mobilny punkt szczepień znajduje się przy Bramie Głównej Cmentarza Centralnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE