Kąpielisko w Dąbiu ma być najnowocześniejsze w mieście. Do kiedy potrwa przebudowa?

2021-04-13 9:45
Kąpielisko w Dąbiu
Autor: ZUK Szczecin

Po zniszczonym budynku pochodzącym z lat 60. ubiegłego wieku nie ma już śladu. W jego miejscu pojawił się nowy obiekt. Ma już położoną elewację, a na wewnętrznych ścianach tynki. Parterowy budynek będzie pełnił funkcję administracyjno-socjalną. Przy wejściu wybudowany został także budynek kas. To jednak nie koniec zmian na terenie kąpieliska w Dąbiu.

Jest też nowa instalacja wodociągowa oraz elektryczna. Obiekt podłączono do kanalizacji, co pozwoli zapomnieć o opróżnianiu szamba, które istniało do tej pory. Trwa aranżacja dużego terenu przylegającego do plaży. Układane są nowe nawierzchnie chodników i dróg dojazdowych. Pojawiają się podbudowy pod siłownie pod chmurką, stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole. Ustawione są już lampy, dzięki którym obiekt będzie oświetlony. Nowa instalacja pozwoli także na monitoring całego miejsca.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Dodatkowo na terenie kąpieliska znajdzie się sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych, jak np. wielki, zabawkowy statek. Będą też place zabaw dla najmłodszych, piramida linowa oraz siłownia pod chmurką.

Planowany termin zakończenia wszystkich prac to koniec lipca 2021 roku.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?
Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE