Maluch+

Czy program Maluch+ zostanie zrealizowany? Może zabraknąć pieniędzy na żłobki

2023-05-24 14:25

Na początku miesiąca informowaliśmy, że woj. zachodniopomorskie otrzyma setki milionów złotych na nowe miejsca opieki dla dzieci w wieku do lat 3, w ramach programu Maluch+. Teraz realizacja programu zostaje poddana w znak zapytania. Czy pieniądze trafią do gmin?

Maluch+ w Polsce - czy zostanie zrealizowany?

Na początku miesiąca informowaliśmy o nowych dofinansowaniach dla województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Maluch+. Teraz okazuje się, że pieniędzy na program może zabraknąć. Zagwozdkę rządu ujawniła jako pierwsza Gazeta Prawna:

- Okazuje się jednak, że zwiększanie miejsc w żłobkach nie jest takie proste. Podczas niedawnego posiedzenia Komitetu Monitorującego KPO poruszono problem finansowania żłobkowych inwestycji. - Przedstawiciela Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej powiedziała, że ministerstwo o tym wie - cytował "DGP" portal money.pl

Zagrożone brakiem środków na realizację dofinansowań są m.in. Kraków oraz Ciechanów. Na szczęście na razie nie ma żadnych niebezpiecznych sygnałów, aby pieniędzy zabrakło dla Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Program Maluch+ w Polsce

Łączny budżet dla ogólnopolskiego programu Maluch+ wyniósł 5,5 miliardów złotych, co pozwoli na utworzenie nawet 102 tysięcy miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie do blisko 36 tysięcy złotych, rozłożonych na comiesięczne raty w wysokości nawet do 837 złotych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE