Niewybuch przy ul. Sielskiej w Olsztynie. Mieszkańcy zostaną ewakuowani

i

Autor: 15 Mazurski Batalion Saperów: kpr. Mateusz MALINOWSKI

Prawobrzeże

Bomba na obrzeżach Szczecina! Mieszkańcy nie mogą opuszczać domów

2024-04-18 14:34

Do nietypowego i potencjalnie niebezpiecznego znaleziska doszło w okolicach szczecińskich Podjuch. Jak informuje Urząd Miasta saperzy będą musieli zabezpieczyć i wywieźć... niewybuch z czasów II Wojny Światowej! Mieszkańcy w tym czasie będą musieli pozostać w domach.

Niewybuch znaleziony w Podjuchach

Ze względu na znalezienie niewybuchu Prezydent Miasta Szczecin zarządził zakaz przebywania na otwartej przestrzeni w tym obszarze Podjuch i Prawobrzeża Szczecina:

  • Ul. Smocza od nr 14A do nr 22C i od nr 29 do nr 41.
  • Ul. Falskiego od nr 1 do nr 13 i od nr 23 do nr 41.
  • Ul. Leśników od nr 1 do nr 12.
  • Ul. Polanka od nr 12 do nr 16.
  • Ul. Wschodnia od nr 4 do nr 26.
  • Ul. Grzegorzewskiej od nr 1 do nr 10.
  • Ul. Prószyńskiego od nr 1 do nr 17.
  • Ul. Korczaka od nr 5 do nr 66.

Zakaz przebywania na otwartej przestrzeni obowiązuje od 19 kwietnia (piątek), od godziny 9:45 rano aż do jego odwołania:

Zakończenie zakazu przebywania na otwartej przestrzeni zostanie ogłoszone komunikatami nadawanymi z radiowozów Policji i Straży Miejskiej Szczecin - informuje Urząd Miasta Szczecin 

Bomba wpłynie na komunikację miejską

Usuwanie niewybuchu wpłynie także na płynność w ruchu komunikacji miejskiej. ZDiTM poinformowało o następujących zmianach w rozkładach jazdy:

- W związku z zaistniałym zagrożeniem, spowodowanym usunięciem niewybuchu 19.04.2024 r. nastąpią zawieszenie linii 85 i zmiany w kursowaniu linii 904. Od godziny 9:45 do odwołania nastąpią: Zawieszenie kursowania linii autobusowej nr 85. Linia autobusowa nr 904 będzie kursowała z pominięciem przystanków „Wschodnia” i „Grzegorzewskiej” - poinformował rzecznik prasowy ZDiTM, Kacper Reszczyński

Zobacz także: Hiszpańscy żołnierze pojawili się w szczecińskim porcie [ZDJĘCIA]

Wandalizm zamiast street artu. Smutny obrazek na szczecińskim Łęknie