Wielkanocne paczki dla potrzebujących

i

Autor: Julia Nogalska

​Bez tradycyjnego śniadania, ale za to z paczkami

2022-04-13 14:51

Dziś (13.04) ponad 400 osób bezdomnych, ubogich i samotnych mogło liczyć na przedświąteczne wsparcie w postaci najpotrzebniejszych artykułów.

Tradycyjne świąteczne śniadanie dla osób w kryzysie bezdomności i ubogich zostało zastąpione paczkami. Dla potrzebujących przygotowano 420 pakietów zawierających żywność z długim terminem przydatności do spożycia.

W paczkach poza herbatą, pieczywem czy miodem nie zabrakło świątecznej babki. Dla wielu osób to jedyne produkty jakie położą na Wielkanocnym stole. Odbierający podkreślali, że są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i pamięć o nich. Nie myślą jednak tylko o swoich potrzebach. Często zapytani o to czego by życzyli sobie na święta, odpowiadali, że chcieliby aby zakończyły się walki w Ukrainie. Na miejscu wydawanie żywności koordynowała między innymi Straż Miejska.

Podobnie jak w ubiegłych latach, organizatorami akcji był Dom Kultury "Słowianin" i Caritas w Szczecinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE