Autobusy w Szczecinie tankują na stacjach Orlen. Prezydent Piotr Krzystek tłumaczy

i

Autor: FB Prezydent Szczecina Autobusy w Szczecinie tankują na stacjach Orlen. Prezydent Piotr Krzystek tłumaczy

ceny paliw

Autobusy w Szczecinie tankują na stacjach Orlen. Prezydent Piotr Krzystek tłumaczy

2023-09-29 10:55

Ceny paliwa w ostatnich dniach spadają. Tak samo jest w Szczecinie. W związku z tym nawet autobusy miejskie tankowane są na stacjach Orlen, a nie u dostawców hurtowych. Całą sprawę tłumaczy prezydent miasta Piotr Krzystek.

Ceny paliw w Szczecinie

Ceny paliw w Szczecinie, ale i w całej Polsce mocno spadają od początku września. Na stacjach Orlen za Pb95 zapłacimy już mniej niż 6 złotych za litr. Wielu ekspertów mówi, że to ma związek z wyborami parlamentarnymi, które zaplanowano na 15 października.

Autobusy miejskie w Szczecinie tankują na stacjach Orlen. "Nasze autobusy tankują więc gdzie mogą"

Niższe ceny paliwa zachęcają do tankowania nie tylko indywidualnych konsumentów, ale także miejskie spółki. Tak jest w Szczecinie, gdzie kierowcy autobusów szczecińskiego ZDiTM nie tankują u hurtowników, a właśnie na stacjach państwowego koncernu paliwowego.

Do sprawy odniósł się prezydent Piotr Krzystek. - W naszym kraju doszło do sytuacji gdy cena paliwa w hurcie jest droższa, niż ta widoczna na stacjach benzynowych - napisał prezydent Szczecina. - Lokalnie dla naszych portfeli to dobra informacja. Dla całego rynku to jednak totalna dezorganizacja i niszczenie mniejszych przedsiębiorców przez państwowego molocha. Nasze autobusy tankują więc gdzie mogą. Dzięki temu nawet jest taniej! Wczoraj w ten sposób tankowało ponad 70 autobusów z SPA Dąbie - dodał prezydent Szczecina.

Piotr Krzystek jest także przekonany, że niższe ceny paliw związane są z wyborami. - Cena utrzymywana jest sztucznie, a po 15 października zacznie rosnąć. Matematyka jest nieubłagana - stwierdził.

Rzucam hasło: Piotr Krzystek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE