motoryzacja

Najtańsze paliwo w Szczecinie. Jakie są ceny w centrum miasta? Sprawdziliśmy to!

2023-09-25 9:05

Od początku września można zauważyć znaczący spadek cen paliw w Polsce. Polacy od dawna nie widzieli takich kwot na wyświetlaczach. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje teraz konkretne paliwo w Szczecinie

Niższe ceny paliw w Polsce. Będzie jeszcze taniej?

Jak zaznaczają eksperci, ceny mogą jeszcze spadać, chociaż widać wzrost cen ropy. Co ważne, od jakiegoś czasu w porównaniu do Niemiec, Czech czy Węgier – ceny w Polsce są coraz niższe. E-petrol.

- Najbardziej spadła cena 95, która jest w porównaniu do ubiegłego tygodnia tańsza o 26 groszy i kosztuje przeciętnie sześć złotych i 13 groszy – napisali eksperci z portalu e-petrol.

Ceny paliw od 25 września będą wynosić:

  • Pb95 - średnia cena od 5,89 do 6,01 złotych,
  • Pb98 - średnia cena od 6,53 do 6,71 złotych
  • ON - od 5,87 do 5,99 złotych.

Warto zaznaczyć, że im bliżej wyborów 2023, tym ceny mogą być niższe.

- 15 października jest coraz bliżej. Nie chcę tu w żaden sposób tego upolityczniać, ale są jakieś narzędzia i rezerwy w rafinerii takiej jak PKN Orlen, które są dzisiaj wykorzystywane do tego, aby ten odczuwalny spadek cen na stacjach był dzisiaj widoczny - mówił Piotr Sosnowski z Katedry Ekonomii ANS w Pile dla asta24.pl

Jak dodają też eksperci od motoryzacji, nie zdziwią się, jak ceny paliw po wyborach mogą ponownie wrócić do 8 zł za litr.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

Gdzie jest najtańsze paliwo w Szczecinie?

Postanowiliśmy sprawdzić na stacjach paliw na Niebuszewie, Niebuszewie-Bolinku oraz na Drzetowie-Grabowie, ile kosztuje paliwo w Polsce. Jak się okazuje, za litr E95 w Szczecinie można zapłacić już 5,96 zł.

Jedną z najtańszych stacji paliw w Szczecinie jest ta w Ustowie – Auchan Szczecin Ustowo.

- Zawsze kupuję na Auchan w Ustowie, bo tam jest tanio. Dzisiaj (23 wrzesień 2023 – przyp.pd) zajechałam na Niebuszewo, bo słyszałem, że tutaj też okazyjne ceny, a mam bliżej na Kadłubka niż do Ustowa. Faktycznie, jest dobrze! - powiedział dla eska.pl pan Zdzisław. Zobacz w galerii zdjęć ceny paliw Szczecinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE