"Apelujemy o spokój i rozwagę przy protestach" - apelują kibice Pogoni Szczecin

2020-10-28 10:51
Patriotyczna Pogoń Szczecin
Autor: facebook.com/PatriotycznaPogonSzczecin

Patriotyczna grupa jest częścią Stowarzyszenia Kibiców "Portowcy", która działa na rzecz szczecińskiego klubu. Kibice w związku z protestami kobiet w Szczecinie, wystosowali swój apel do mieszkańców.

Szczecińscy kibice, tak jak i inne grupy kibicowskie w całej Polsce, zadeklarowali udział w protestach, ale w trochę innej formie. W oświadczeniu czytamy, że kibice Pogoni Szczecin nie chcą być przedstawiani w negatywnym świetle i chcą tylko stać na straży ważnych dla nich miejsc.

Jak tłumaczą, jest to brak akceptacji na niszczenie i bezczeszczenie murali czy też kościołów. Ostrzegają, że będą reagować, gdy dojdzie to takich incydentów w Szczecinie. Jednocześnie akceptują manifestacje i liczą na to, że będą one wyłącznie o zabarwieniu obywatelskim, a nie politycznym.

To już kolejny głos tego typu w Polsce. Kibice podkreślają, że mimo przypinanych im łatek, całe środowisko jest apolityczne.

Kolejny dzień protestów w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE