300 w schroniskach i blisko 100 w noclegowniach

2023-01-24 16:50
Bezdomność
Autor: archiwum MOPS Koszalin

Tyle miejsc łącznie w tym roku przygotowało miasto dla osób w kryzysie bezdomności. Potrzebujący mogą także skorzystać z ogrzewalni. Pomimo trwających przymrozków szczecińskie placówki nie są jednak oblegane.

Przymrozki w Szczecinie. Pomoc osobom bezdomnym

- Na pewno nie żegnamy się jeszcze z zimą. Na ten moment jeżeli chodzi o schroniska mamy niecałe 90 miejsc wolnych, 85 jeszcze czeka na osoby bezdomne. W noclegowniach tych miejsc jest w tym momencie 12. Ta liczba jest jednak ruchoma, codziennie część osób przybywa, a część opuszcza schroniska czy też noclegownie. Służby w Szczecinie działają, sprawdzamy miejsca i koczowiska, o których już wiemy i, które zgłaszają nam mieszkańcy. Oferujemy tym osobom wsparcie. Często spotykamy się z taką sytuacją, że są osoby, które pomimo trudnych warunków, czy zimna, wolą jednak pozostać tam gdzie są, bo obawiają się, że po powrocie na wiosnę, nie zastaną tej altanki czy tego miejsca, które sobie wcześniej przygotowali. Problemem są też używki, dla niektórych jest to bariera nie do pokonania, a w miejskich schroniskach jak wiadomo nie można spożywać alkoholu - tłumaczy Maciej Homis, rzecznik miasta do spraw pomocy społecznej.

Schroniska i noclegownie. Gdzie szukać wsparcia?

Schroniska:

  • Schronisko "Feniks", ul. Zamknięta 5,
  • Schronisko dla Mężczyzn "Caritas", ul. Nehringa 14,
  • Schronisko dla Mężczyzn "Caritas", ul. Strzałowska 24,
  • Schronisko dla Kobiet "Caritas", ul. Piaseczna 4 ,
  • Schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, Stowarzyszenie "Złoty Wiek", ul. Hryniewieckiego 9,

Noclegownie czynne w godzinach 18:00-8:00:

  • Stowarzyszenie Feniks, ul. Zamknięta 5,
  • "Caritas", ul. Nehringa 14,

Ogrzewalnia jest czynna przez całą dobę to Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, ul. J.H. Dąbrowskiego 22-23

Z oferty Pogotowia Zimowego w Szczecinie można korzystać jeszcze do marca.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE