109. Szpital Wojskowy w Szczecinie od soboty tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem

2021-03-31 10:32
109. Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie placówką covidową będzie już po raz drugi
Autor: Google Street View 109. Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie placówką covidową będzie już po raz drugi

109. Szpital Wojskowy z Przychodnią w Szczecinie staje się na powrót placówką covidową. Od 3 kwietnia będzie leczył wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem. To decyzja wojewody zachodniopomorskiego.

“Szpital ma kilka dni na przygotowanie się. Już wdrożone zostały procedury, które do soboty pozwolą na osiągnięcie gotowości do leczenia zakażonych koronawirusem” - informuje Marcin Górka, rzecznik prasowy placówki.

Oznacza to przeorganizowanie pracy szpitala. Pacjenci, którzy przebywają obecnie w szpitalu, a nie mogą zostać jeszcze wypisani do domów, zostaną przeniesieni do innych placówek. Wstrzymane zostaną planowe zabiegi i przyjęcia nowych pacjentów. Wyznaczone zostaną tzw. strefy czyste i brudne, ścieżki komunikacyjne, pracownie, które działają na terenie szpitala, zostaną przeniesione do przychodni. Nie zmieniają się zasady wejścia na teren szpitala, gdyż przez cały czas obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów.

“Reorganizacja pracy przebiega bardzo sprawnie, bo 109. Szpital Wojskowy z Przychodnią placówką covidową będzie już po raz drugi. W okresie od października 2020 roku do lutego 2021 roku, kiedy działał właśnie jako szpital covidowy, przyjął 660 pacjentów zakażonych koronawirusem” - przypomina Marcin Górka.

Jak dodaje rzecznik, przyszpitalna przychodnia pracuje normalnie. Odbywają się w niej szczepienia przeciwko koronawirusowi. 

Sonda
Czy boisz się zakażenia koronawirusem?
Gry jak serialowe tasiemce | ESKA XD - Blogier #19
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE