1 września w Szczecinie startuje rekrutacja do akcji: "Jedno dziecko, jedno drzewo"

2020-08-31 9:56
Drzewo
Autor: miroslavkaclik/CC0/pixabay.com

Rodzice dzieci urodzonych i zameldowanych w Szczecinie w 2019 roku będą mieli możliwość, w towarzystwie urzędników i przedstawicieli Lasów Państwowych, posadzić drzewo.

Aby wziąć udział w akcji należy poprawnie wypełnić "Deklarację uczestnictwa" wraz z wymaganymi zgodami i przesłać je na adres mailowy wskazany w regulaminie (wosr@um.szczecin.pl). Dokumenty rekrutacyjne będą gotowe do pobrania 31 sierpnia na stronie www.szczecin.eu/jednodzieckojednodrzewo. Z uwagi na sytuacje epidemiczną przyjmowane są wyłącznie zgłoszenia elektroniczne. Rekrutacja potrwa do 13 września, dostępnych jest 75 miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń.

Drzewa będą sadzone zarówno na lewo - jak i prawobrzeżu Szczecina. Przy narodzinach chłopczyka będzie to dąb, a przy narodzinach dziewczynki lipa. Każde drzewo będzie miało tabliczkę z imieniem dziecka i datą jego narodzin.​ Planowane są dwa terminy uroczystych nasadzeń: 10 października na terenie Syrenich Stawów, 17 października na terenie Parku Majowe na Prawobrzeżu. Łącznie posadzonych zostanie 75 drzew.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE