Zrezygnujcie ze sztucznych kwiatów! Apel Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach

2021-10-23 16:26
parafia
Autor: facebook.com/Parafia Wszystkich Świętych w Starachowicach

Porządkujemy groby naszych bliskich na cmentarzach. To wyraz pamięci o zmarłych, a także wiary w życie wieczne. Wiemy, że najistotniejsze znaczenie ma modlitwa za tych, co odeszli. Dbając o groby musimy szanować także środowisko. Zrezygnujcie ze sztucznych wiązanek i kwiatów, które masowo zaśmiecają cmentarze i niszczą środowisko - apeluje Parafia Wszystkich Świętych w Starachowicach.

Czy Ty dostajesz sztuczne kwiaty z okazji imienin, ślubu czy jubileuszu? Naturalne, żywe kwiaty są znakiem szacunku i przyjaźniejsze przyrodzie.

Nasze działania wpływają na przyrodę i świat w którym żyjemy - czytamy na fanpage Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach. Nasze codzienne zachowanie decyduje często o niszczeniu środowiska naturalnego, marnowaniu żywności czy energii, przyczynia się do utraty zdrowia bliźnich. Papież Franciszek napisał Jeśli ludzie zanieczyszczają Ziemię substancjami trującymi, to wszystko to są grzechy. Czas zmienić złe nawyki. Zrezygnujcie ze sztucznych wiązanek i kwiatów, które masowo zaśmiecają cmentarze i niszczą środowisko.

Czy Ty dostajesz sztuczne kwiaty z okazji imienin, ślubu czy jubileuszu? Naturalne, żywe kwiaty są znakiem szacunku i przyjaźniejsze przyrodzie - czytamy na fanpage Parafii. Zapalane znicze, nie muszą być masowo palone i kopcące. To znak modlitwy za zmarłych, ale jej nie zastąpią. Czy Uroczystość Wszystkich Świętych i piękny czas odwiedzania cmentarzy oraz modlitwy za bliskich zmarłych w listopadowe dni, ma się kojarzyć ze stertami śmieci i smogiem nad cmentarzami? Jak stwierdza Papież Franciszek, musi się rodzić świadomość życiawe wspólnym domu, który powierzył nam Bóg. Cmentarze są miejscem, gdzie możemy tę świadomość i współodpowiedzialność w jasny sposób wyrazić.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Żywe czy sztuczne?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Tysiące wyjątkowych kwiatów ozdobiły największy cmentarz w Polsce

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE