Zanocuj w lesie! W świętokrzyskich lasach ludzie z Dolnego Śląska, Mazowsza i Pomorza

2021-04-11 10:36 aj
Zanocuj w lesie
Autor: facebook.com/Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe

Program "Zanocuj w lesie" oficjalnie startuje 1 maja. Na terenie 430 nadleśnictw w Lasach Państwowych zostaną wyznaczone specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. W Nadleśnictwie Daleszyce już pojawili się pierwsi miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu.

Chcemy sprawdzić pewne rozwiązania, skonsultować nasz pomysł na obszar wyznaczony do nocowania w lesie. Nie ma wątpliwości, że najlepiej w takich sytuacjach konsultować pomysły i rozwiązania z osobami ze środowiska, do którego program jest skierowany - czytamy na fanpage Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe.

Zanocuj w lesie
Autor: facebook.com/Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe

Z naszego zaproszenia skorzystali przedstawiciele grupy bushcraftowej o swojsko brzmiącej nazwie "Wieprzowy Motyl". Panowie zjechali w daleszyckie lasy z całej Polski: z Dolnego Śląska, Mazowsza i Pomorza. W rolę gospodarza wcielił się nasz leśniczy Grzegorz, który sam jest miłośnikiem leśnych aktywności. Za grupą pierwsze 2 noclegi, przed- jedna noc. A my w poniedziałek sprawdzimy jeszcze czy zasada #LeaveNoTrace to nie tylko slogan, dziś naprawdę jedynie namiot i tarpy świadczyły, że ktoś w lesie jest - piszą leśnicy.

Zanocuj w lesie
Autor: facebook.com/Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe

Dziś rzeczowo porozmawialiśmy o programie, wsłuchaliśmy się w oczekiwania i uwagi naszych Testerów. Cieszy, że zgadzamy się jeśli idzie o postrzeganie lasu jako wspólnej przestrzeni wypoczynku, pracy i przyrody. Trzeba przyznać, że Panowie dysponują rozległą wiedzą i doświadczeniem z zakresu bushcraftu i survivalu, ale i przyrodniczą. To na pewno nie ostatnia ich wizyta w naszych lasach, które przypadły im do gustu.

Zanocuj w lesie
Autor: facebook.com/Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe

Program "Zanocuj w lesie" rusza 1 maja 2021 roku.

Nocleg w udostępnionym miejscu będzie możliwy dla dziewięciu osób na dwie noce. Powyżej przedstawionych norm, należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa proponowaną liczbę osób i dni pobytu, nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt.

Wilki w kompleksie leśnym Lipie położonym między Skarżyskiem a Starachowicami