Z ostatniej chwili! Starosta Piotr Babicki rezygnuje z funkcji

2021-11-23 19:16
starosta
Autor: facebook.com/Piotr Babicki

Szanowni Państwo, informuję, że składam rezygnację z funkcji Starosty Starachowickiego - napisał dziś starosta na swoim fanpage. Rezygnację przyjmować będą na czwartkowej sesji radni Rady Powiatu - dodał.

Przez ostatnie trzy lata, jako starosta brałem pełną odpowiedzialność za wszelkie działania starostwa i jednostek podległych powiatowi. Udało nam się w tym czasie osiągnąć bardzo dużo sukcesów, wspólną ciężką pracą. Naprawiliśmy sytuację finansową powiatu, zrealizowaliśmy ważne inwestycje a kolejne przygotowaliśmy do realizacji, pozyskaliśmy liczne środki zewnętrzne i wzorowo współpracowaliśmy z samorządami gminnymi. Z tego jestem bardzo dumny - napisał starosta Babicki na swoim fanpage.

W nadzorowanej przez Powiat Starachowicki jednostce Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej doszło do naruszenia standardów jakimi kieruje się Komitet Wyborczy Marka Materka. W poczuciu politycznej odpowiedzialności złożyłem rezygnację z funkcji Starosty Starachowickiego. Dziękuję Mieszkańcom za silne wsparcie podczas mojej pracy. Dziękuję wszystkim Współpracownikom, Samorządowcom, Komitetowi Wyborczemu Marka Materka z którego zostałem wybrany oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Powiat i Miasto są mi bardzo bliskie i nadal będę je wspierał swoją wytężoną pracą - napisał starosta .

Internauci decyzję starosty Piotra Babickiego komentują w ten sposób:

  • Klasa... , której brakuje wielu politykom
  • Nie Pan nie rezygnuje jest pan wspaniałym człowiekiem i Starostą.
  • Dziękujemy za dotychczasowa prace jako Starosta. Życzę powodzenia i dalszej pracy na rzecz samorządu
  • Wielka szkoda bo to człowiek o wielkim sercu
  • Tak się usuwa przyzwoitych ludzi. Nie jestem z tego ruchu, Panie Starosto, zadowolony. Porządni ludzie powinni trwać, mimo wszystko, aby nie oddać pola tym, co chcą zawłaszczyć dla prywaty ten kraj. Samorządy to OSTATNIA OSTOJA demokracji i naszej wolności.
  • Skoro w przypadku prezesa Pochecia nie było ostatecznie potrzeby opuszczenia stanowiska to decyzja starosty musi dziwić, szczególnie że następuje długi czas po rezygnacjach Sowuli i Pochecia. Obstawiam zatem, że dymisja zostanie przyjęta, a przyczyny są zupełnie inne niż oficjalnie podane. Obym się mylił, ale jakoś wątpię. A co do kontrowersji to akurat starosta Babicki nie budził ich wcale, dotyczą one raczej obecności innej osoby w zarządzie powiatu.

Przypomnijmy : W minioną sobotę do starosty Babickiego, aby zrezygnował z funkcji zaapelowali radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Chodziło o nieprawidłowości w starachowickim szpitalu.

Nie wiemy, kto tak do końca podejmuje kluczowe decyzje w powiecie, dużo decyzji wypływa w naszej opinii od prezydenta Marka Materka. Starosta Piotr Babicki oficjalnie przepraszał mieszkańców i prezydenta Starachowic, ale nie do końca wiemy za co. Jeżeli czuje się odpowiedzialny za nieprawidłowości w szpitalu powinien podać się do dymisji - mówiła wówczas radna Agnieszka Kuś.

Ze stanowiska w ostatnim czasie zrezygnował też dyrektor szpitala powiatowego w Starachowicach, Grzegorz Kaleta. Z lecznicy ma odejść pod koniec tego roku.

Wygląda na to, że "czystki personalne" w Starachowicach oraz w powiecie starachowickim rozkręcają się na dobre. Kilka dni temu informowaliśmy również, że z funkcji wiceprezydenta miasta zrezygnowała Aneta Nasternak.

Remont ul. Konstytucji 3-go Maja w Starachowicach

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

To nie chińszczyzna, to Młodzieżowe Słowa Roku! Sprawdź, czy krzykniesz "essa", czy raczej jesteś boomerem

Pytanie 1 z 11
Na rozgrzewkę coś łatwego: Kiedy pakujemy się do śpiulkolotu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE