Z ostatniej chwili! Starosta Piotr Babicki rezygnuje z funkcji

2021-11-23 19:16
starosta
Autor: facebook.com/Piotr Babicki

Szanowni Państwo, informuję, że składam rezygnację z funkcji Starosty Starachowickiego - napisał dziś starosta na swoim fanpage. Rezygnację przyjmować będą na czwartkowej sesji radni Rady Powiatu - dodał.

Przez ostatnie trzy lata, jako starosta brałem pełną odpowiedzialność za wszelkie działania starostwa i jednostek podległych powiatowi. Udało nam się w tym czasie osiągnąć bardzo dużo sukcesów, wspólną ciężką pracą. Naprawiliśmy sytuację finansową powiatu, zrealizowaliśmy ważne inwestycje a kolejne przygotowaliśmy do realizacji, pozyskaliśmy liczne środki zewnętrzne i wzorowo współpracowaliśmy z samorządami gminnymi. Z tego jestem bardzo dumny - napisał starosta Babicki na swoim fanpage.

W nadzorowanej przez Powiat Starachowicki jednostce Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej doszło do naruszenia standardów jakimi kieruje się Komitet Wyborczy Marka Materka. W poczuciu politycznej odpowiedzialności złożyłem rezygnację z funkcji Starosty Starachowickiego. Dziękuję Mieszkańcom za silne wsparcie podczas mojej pracy. Dziękuję wszystkim Współpracownikom, Samorządowcom, Komitetowi Wyborczemu Marka Materka z którego zostałem wybrany oraz wszystkim ludziom dobrej woli. Powiat i Miasto są mi bardzo bliskie i nadal będę je wspierał swoją wytężoną pracą - napisał starosta .

Internauci decyzję starosty Piotra Babickiego komentują w ten sposób:

  • Klasa... , której brakuje wielu politykom
  • Nie Pan nie rezygnuje jest pan wspaniałym człowiekiem i Starostą.
  • Dziękujemy za dotychczasowa prace jako Starosta. Życzę powodzenia i dalszej pracy na rzecz samorządu
  • Wielka szkoda bo to człowiek o wielkim sercu
  • Tak się usuwa przyzwoitych ludzi. Nie jestem z tego ruchu, Panie Starosto, zadowolony. Porządni ludzie powinni trwać, mimo wszystko, aby nie oddać pola tym, co chcą zawłaszczyć dla prywaty ten kraj. Samorządy to OSTATNIA OSTOJA demokracji i naszej wolności.
  • Skoro w przypadku prezesa Pochecia nie było ostatecznie potrzeby opuszczenia stanowiska to decyzja starosty musi dziwić, szczególnie że następuje długi czas po rezygnacjach Sowuli i Pochecia. Obstawiam zatem, że dymisja zostanie przyjęta, a przyczyny są zupełnie inne niż oficjalnie podane. Obym się mylił, ale jakoś wątpię. A co do kontrowersji to akurat starosta Babicki nie budził ich wcale, dotyczą one raczej obecności innej osoby w zarządzie powiatu.

Przypomnijmy : W minioną sobotę do starosty Babickiego, aby zrezygnował z funkcji zaapelowali radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Chodziło o nieprawidłowości w starachowickim szpitalu.

Nie wiemy, kto tak do końca podejmuje kluczowe decyzje w powiecie, dużo decyzji wypływa w naszej opinii od prezydenta Marka Materka. Starosta Piotr Babicki oficjalnie przepraszał mieszkańców i prezydenta Starachowic, ale nie do końca wiemy za co. Jeżeli czuje się odpowiedzialny za nieprawidłowości w szpitalu powinien podać się do dymisji - mówiła wówczas radna Agnieszka Kuś.

Ze stanowiska w ostatnim czasie zrezygnował też dyrektor szpitala powiatowego w Starachowicach, Grzegorz Kaleta. Z lecznicy ma odejść pod koniec tego roku.

Wygląda na to, że "czystki personalne" w Starachowicach oraz w powiecie starachowickim rozkręcają się na dobre. Kilka dni temu informowaliśmy również, że z funkcji wiceprezydenta miasta zrezygnowała Aneta Nasternak.

Remont ul. Konstytucji 3-go Maja w Starachowicach

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

To nie chińszczyzna, to Młodzieżowe Słowa Roku! Sprawdź, czy krzykniesz "essa", czy raczej jesteś boomerem

Pytanie 1 z 11
Na rozgrzewkę coś łatwego: Kiedy pakujemy się do śpiulkolotu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE