Z Chełma do Starachowic. Mamy nowego prezesa ZEC ..."stary" prezes też zostaje

2022-01-21 12:19
zec
Autor: ZEC Starachowice

Personalnych roszad w Starachowicach ciąg dalszy. Dziś prezydent Marek Materek poinformował o tym, że prezesem ZEC zostaje Piotr Urbanek, zajął on miejsce prezesa Marcina Pochecia, który złożył rezygnację z funkcji. Ale jest też nie lada niespodzianka! Marcin Pocheć nie został "na lodzie". Jak informuje prezydent, Pocheć obejmie funkcję wiceprezesa spółki.

Mamy nowego prezesa ZEC ..."stary" prezes też zostaje

Nowy prezes Zakładu Energetyki Cieplnej ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Zawodowo, pan Piotr Urbanek przez wiele lat związany był z policją oraz strażą graniczną. Po przejściu na emeryturę resortową MSWiA prowadził kancelarię radcy prawnego oraz kancelarię adwokacką. Następnie pełnił funkcję prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych spółka z o.o. w Chełmie, zasiadał także w radach nadzorczych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej spółka z o.o. oraz Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych spółka z o.o. w Chełmie. Od 20 grudnia ub.r. pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” - czytamy na FB prezydenta Materka. 

marek
Autor: facebook.com/Marek Materek

Nowy szef ZEC/komunikacja miejska Starachowice do niedawna pełnił funkcję prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie, gdzie w grudniu, już po odejściu Urbanka, doszło do buntu pracowników ws zaległości w wypłatach wynagrodzeń i złej kondycji spółki. O sprawie pisał miejscowy Super Tydzień Chełmski. Ciekawy jest fakt, że w tej samej spółce czyli Miejskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych w Chełmie, w Radzie Nadzorczej, zasiadał do niedawna prezydent Starachowic, Marek Materek. Prezydent naszego miasta zmienił jednak chełmska radę na bardziej "dochodową" w Łodzi.

Nowy szef miejskiej spółki ZEC/Komunikacja Miejska ma niewiele wspólnego z ciepłownictwem, jest z wykształcenia prawnikiem. Jak informują urzędnicy, przez kilkanaście lat zajmował stanowiska kierownicze w administracji państwowej. Pracował w Komendzie Głównej Policji, Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej, gdzie pełnił funkcję naczelnika, a także w Morskim Oddziale Straży Granicznej i Komendzie Głównej Straży Granicznej.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że do dymisji podał się prezes ZEC Marcin Pocheć: O tym przeczytacie tutaj:

Tymczasem okazuje się, że prezes Pocheć w ZEC-u pozostaje. Będzie on pełnił funkcję wiceprezesa spółki.

Decyzją Rady Nadzorczej, w związku z ogromnym zakresem zadań realizowanych przez firmę, Zarząd spółki ciepłowniczej będzie sprawowany dwuosobowo, funkcję wiceprezesa powierzono panu Marcinowi Pocheciowi - informuje prezydent na FB. 

Prezydent Materek poinformował również o zadaniach jakie stawia przed ZEC.

Przed zakładem kolejne wyzwania. W przetargu wybrana została firma, która wybuduje w mieście Instalację Odzysku Energii. Starachowice do produkcji ciepła i energii elektrycznej wykorzystają paliwo pochodzące z odpadów, czyli RDF. Powyższa polityka energetyczna miasta, prowadzona przez prezydenta, ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego miasta, niższe rachunki dla mieszkańców i poprawę jakości powietrza - pisze prezydent Materek.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE