Wraca starachowickie Kino Kultura, na Helios będziemy musieli poczekać

2021-02-11 8:35
Wraca starachowickie Kino Kultura, na Helios bedziemy musieli poczekać
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Wraca starachowickie Kino Kultura, na Helios bedziemy musieli poczekać

W związku z decyzją rządu od 12 lutego w reżimie sanitarnym, będą mogły działać między innymi kina. W Starachowicach otwarcie zapowiada "Kino Kultura", które zaproponuje specjalne seanse walentynkowe. Nadal zamknięty będzie "Helios" w Centrum Handlowym Galardia.

Na tę wiadomość "kinomaniacy" czekali od dawna. Od 12 lutego znów będzie można wybrać się do kina. W związku z pandemią kina zamknięte były w naszym kraju od początku listopada. W trakcie pierwszej fali nie działały zaś od połowy marca do początku czerwca. Do gry wraca starachowickie Kino Kultura, które zaprasza na seanse przede wszystkim zakochanych. 

Z ogromną radością przyjęliśmy informację o możliwości otworzenia się kin w całej Polsce. Otwieramy zatem Kino Kultura i zapraszamy już 12 lutego na seans filmu „Palm Springs”. To inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Film zebrał entuzjastyczne recenzje - informuje Kino Kultura.

Kino Kultura wraca do gry
Autor: Kino Kultura Kino Kultura wraca do gry

Seanse filmu "Palm Springs": 12, 13, 14, 15 lutego, godz. 17.00 i 19.00 19, 20, 21, 22 lutego, godz. 17.00 i 19.00.

Na otwarcie kina "Helios" w Centrum Handlowym Galardia na razie się nie zanosi.

Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją, nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie stwierdził Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około czterech tygodni.

Od 12 lutego kina, teatry, opery i filharmonie będą otwarte warunkowo, na dwa tygodnie. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50 procent miejsc siedzących. Obowiązują maseczki oraz zakaz konsumpcji.

Pierwsze kino samochodowe w Łodzi

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres internet_radio@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE